* Projekty


Podsumowanie dotychczasowych, zrealizowanych projektów - piórem Prezesa Zarządu

21 września 2019 r.




Co to był za koncert! "Muzyczne pory roku - pożegnanie lata" już za nami. Gratulujemy wszystkim laureatom, dziękujemy opiekunom artystycznym, rodzicom występujących, obecnej publiczności, pracownikom Szkoły Podstawowej, naszym gościom specjalnym - Kwintetowi Blaszanemu. Za przybycie, poświęcony czas, przygotowanie, dopingowanie. Występy laureatów przeplatane były muzyką klasyczną, filmową i rozrywkową, na finał wszyscy razem zaśpiewali z zespołem Tenczynianki+, a na wszystkich czekał pachnący jesienią poczęstunek. Wkrótce opublikujemy filmy z wybranych występów. Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Gminy Krzeszowice. Za pomoc i nagłośnienie wydarzenia dziękujemy Magazyn Krzeszowicki, Gmina Krzeszowice oraz piekarni Złoty Kłos z Zalasu. Zdjęcia: Zbigniew Kochaniak, Bartosz Popiołek.
Piękne nagrody główne










4 maja br, odbyła się w Zalasiu kolejna impreza lokalna, zorganizowana przez Stowarzyszenie Miłośników Zalasu Amonit we współpracy ze Szkołą Podstawową, nazwana Plenerową Majówką Międzypokoleniową. W bardzo sympatyczny sposób połączono aktywizację naszych zalasiańskich seniorów poprzez wspólne śpiewanie z oglądaniem występów artystycznych przedszkolaków oraz dzieci i młodzieży z naszej szkoły. Były piosenki, wiersze, pokazy akrobatyczne, ciekawe pokazy sztuk walki- zarówno maluchów, średniaków i dorosłych ze szkoły karate, z udziałem mieszkanki Zalasu Zuzanny Setkowicz, wspólne karaoke, mini koncerty wiolonczelistki Amelii i saksofonistki Martyny Ryszka - uczennic naszej szkoły i w końcu występy zaproszonego duetu wokalno-instrumentalnego (akordeon - p. Jerzy i trąbka - p. Ryszard), który pociągnął za sobą wielokrotnie rozśpiewaną i roztańczoną salę. Nie mogło zabraknąć śpiewów, gawęd i monologów pani Barbary Kosobuckiej. Komendant Policji z Komisariatu w Krzeszowicach, Michał Godyń, udzielił zebranym wielu rad z zakresu bezpieczeństwa i sposobów na unikanie zagrożeń ze strony coraz sprytniejszych oszustów. Frekwencja dopisała, kilkudziesięciu seniorów i seniorek, w przewadze pań, było też kilku mężczyzn - na waszą obecność, Panowie, także liczymy! Przebieg całości przedsięwzięcia zawdzięczamy bardzo sprawnej organizacji i nadzorowi koleżanek i kolegów ze Stowarzyszenia, szczególne podziękowania dla inicjatorów, pomysłodawców akcji, którymi byli Bożena Baster oraz Henryk Woszczyna . Część artystyczną występów przygotowała i prowadziła bardzo sprawnie Magdalena Łytek, całość przebiegała pod czujnym okiem Pani Dyrektor, Małgorzaty Mastalerz. Firma cateringowa Frykas przygotowała wspaniałą grochówkę, którą wszyscy z apetytem się zajadali. Kawa, herbata, napoje zimne, ciasteczka oraz zakąski uzupełniły menu. Główną zaletą tego spotkania była wspaniała atmosfera, wspólne śpiewanie i tańce - o takie spędzanie wolnego czasu chodziło. Dziękujemy uczestnikom i organizatorom za udaną imprezę i chyba nie skłamię, jeśli powiem, że spotykamy się znowu za rok, a może wcześniej.
PROJEKT REALIZOWANY PRZY WSPARCIU FINANSOWYM GMINY KRZESZOWICE







W dniu 9 marca 2019 r. odbyły się eliminacje do przeglądu muzycznego "Muzyczne Pory Roku – Powitanie Wiosny", zorganizowane przez nasze Stowarzyszenie Miłośników Zalasu Amonit. Wszystko działo się w murach Szkoły Podstawowej w Zalasiu, naszego partnera statutowego i z udziałem jej przedstawicieli, za co jesteśmy wdzięczni. Stowarzyszenie dziękuje wszystkim za udział w eliminacjach, frekwencja i emocje dopisały. Dziękujemy jury za współpracę i poświęcony czas, a sponsorowi - piekarni "Złoty Kłos" z Zalasu za słodki poczęstunek. Wykonawcom gratulujemy odwagi i młodzieńczej przebojowości, a rodzicom i opiekunom za przygotowanie najmniejszych pociech. Liczymy na udany udział w finale przeglądu, w dniu 23 marca br, wykonawców których jury wytypuje do 15 marca. Wyniki opublikujemy na facebook'u i umieścimy na tablicy szkolnej. Cieszymy się również z zaplanowanego występu zaproszonych gości, wokalistów i instrumentalistów.

Kolejną turę gminnego przeglądu muzycznego pod nazwą -"Muzyczne Pory Roku - Pożegnanie lata", tym razem jako rodzinne muzykowanie, planujemy na wrzesień br. O szczegółach będziemy informować w stosownym czasie.

Do zobaczenia, zapraszamy.

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym gminy Krzeszowice.









***




Pierwsza impreza, Otwarty Turniej Szachowy dla dzieci i młodzieży z gminy Krzeszowice, zorganizowana przez nasze Stowarzyszenie Miłośników Zalasu Amonit we współpracy ze Szkołą Podstawową im. T. Kościuszki w Zalasiu, już za nami.
Dzięki objęciu turnieju Patronatem Honorowym przez Marszałka Województwa Małopolskiego, ranga zawodów znacząco wzrosła. Dziękujemy Grzegorzowi Małodobremu za osobiste zaangażowanie i pomoc w organizacji turnieju.
Wczesnym popołudniem 24 listopada 2018 r. rozdaliśmy dyplomy i drobne upominki od sponsora, firmy Magna Tyres Poland Sp. z o.o., wszystkim uczestnikom turnieju. Pierwsze trzy miejsca w obu grupach zostały nagrodzone pucharami Stowarzyszenia.
Gracze w wieku od 6 do 18 lat dopisali, zgłoszono 30 uczestników, w dwóch grupach wiekowych i poza jedną osobą zagrali wszyscy. Chwile skupienia, powagi, radości, a czasami małego smutku u przegranych, towarzyszyły turniejowi. Profesjonalna obsługa sędziowska Martina Surmana i Koordynatora Krzysztofa Urbanika, zaangażowanie członków naszego stowarzyszenia, oraz czynny udział przedstawicieli szkoły, z Panią Dyrektor Małgorzatą Mastalerz na czele, zapewniły dobry poziom rozgrywek. Smaczny poczęstunek dzięki sponsorom : Catering Bacówka u Ani i Piekarnia „Złoty Kłos” z Zalasu, poprawiał humory uczestnikom i ich opiekunom.
Dziękujemy wszystkim, dzięki którym turniej ten się odbył. Mamy nadzieję, że podołaliśmy tej próbie. Liczymy przede wszystkim na zwiększone zainteresowanie szachami w naszym regionie.
Chcemy od nowego 2019 roku, we współpracy ze Szkołą Podstawową im. T. Kościuszki w Zalasiu i kilkoma fachowcami, powołać do życia Szkółkę szachową.
Po co...?
Kiedyś napisano:
„Gra w szachy może być traktowana jako dziedzina sportu i sztuki, zawiera też elementy nauki, psychologii, filozofii (Kasparow 2009, Herman 2012, Gajewski 2014). Jako tak bogato umocowana działalność, gra ta w życiu młodych ludzi może spełniać wiele funkcji rozwojowych, wychowawczych i rekreacyjnych (Przewoźnik 1987, Modzelan 2002, Ashley 2005).”
Być może -po to.
Jesteśmy otwarci na różne propozycje.
O dalszych działaniach w tej mierze będziemy informować na naszych stronach.
Więcej zdjęć tutaj.

Komentarze

Popular

Aktualizacja 25 listopada 2019 r. - Wsparcie i pomoc finansowa - cele statutowe Stowarzyszenia Amonit

I Rocznica powstania Stowarzyszenia Miłośników Zalasu Amonit